FANDOM


Wszystkie artykuły na wiki są dostępne do łatwego pobrania. Proszę zapoznać się z odpowiednią licencją, zgodnie z którą treści mogą być wykorzystywane. Zazwyczaj strony na wiki są dostępne na licencji Creative Commons (zobacz Licencja), ale to może być zależne od danej wiki.

Każda baza danych jest dostępna jako plik XML. Nie obejmuje ona prywatnych danych użytkowników oraz obrazów.

Pobieranie zrzutu bazy danych

DatabaseDownload

Sekcja pobierania bazy danych w Specjalna:Statystyki

Aby pobrać bazę danych, należy być administratorem danej wiki i wejść na Specjalna:Statystyki. Dla przykładu, dla The Elder Scrolls Wiki, baza danych znajduje się tutaj https://elderscrolls.fandom.com/pl/wiki/Specjalna:Statystyki.

Istnieją dwa sposoby pobierania:

  • Obecne strony – zawiera tylko aktualne wersje stron, które mogą być przydatne do użytku dla botów.
  • Obecne strony i historia – zawiera pełną historię każdej strony na wiki, więc przy pobieraniu może być bardzo dużym plikiem, zwłaszcza gdy jest pobierane z wiki posiadającej wiele stron i edycji (jak np. GTA Wiki czy Ogród Petenery).

Aby ją pobrać, kliknij na link opatrzony datą zrzutu bazy, obok jednej z opcji. Pobierany będzie plik XML zarchiwizowany w formacie .7z. By móc go otworzyć, należy go najpierw zdekompresować. Można do tego użyć programu takiego jak 7-Zip

Wysyłanie próśb o nowy zrzut bazy danych

Jeżeli dostępny zrzut bazy danych wiki niewystarczająco ujmuje obecną treść na wiki bądź zrzut bazy danych wiki nie istnieje, możliwe jest wysłanie prośby przez administratora wiki o utworzenie nowego zrzutu poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij zapytanie”.

Kliknięcie tego przycisku złoży prośbę o udostępnienie aktualizacji zrzutu XML. Wnioski te są wykonywane poza godzinami szczytu i są zazwyczaj czyszczone w tygodniu. Po przetworzeniu żądania, termin pobierania bazy danych się zaktualizuje. Przycisk ten może być użyty raz na tydzień.

Jeżeli żaden administrator na wiki nie jest dostępny, prośba o nowy zrzut danych może zostać wysłana poprzez stronę Specjalna:Kontakt.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.